Select your language

22 gru 2011

Warunki lodowe - Śniardwy - 22.12.2011

Przyszła kalendarzowa zima i... wreszcie jest zimno;). O godzinie 7.00 temperatura w Mikołajkach wynosiła -7°C a o 11.00 -5,5°C. Wreszcie nastał ten dzień, w którym zaczęły zamarzać Śniardwy. Na jezioro Mikołajskie jeszcze przyjdzie czas ( zamarza tylko przy brzegach). Odwiedziłem dziś zatokę Łuknańską na Śniardwach. Grubość pokrywy lodowej od 2 do 3 cm i minimalna warstwa śniegu na lodzie. Jest prawie bezwietrznie i do soboty mamy w prognozach mróz. Niestety od Wigilii zapowiadają ocieplenie aż do +7°C w poniedziałek 26.12.2011. Miejmy nadzieję, że ocieplenie nie roztopi całej pokrywy lodowej i powoli nocami będzie przybierała na 'sile';).

2 komentarze:

 1. Panie Jurku!

  Wszystkiego dobrego na Święta i w Nowym Roku. A bojerowcom lodu. Panu zaś sił do bojerowego "blogowania" oraz ice-scoutingu!

  Pozdrowienia,
  Maciek, P-247.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, jeżeli ktoś zastanawia się nad warunkami lodowymi na Śniardwach ... Heh :) wyglądam przez okno domku ze zdjęcia na waszej głównej stronie i warstwa lodu (cieńka) jest tak do konća pali prwadzących dla pomostu pływającego ... W sumie mogliśmy go nie ściągać, akurat z końca można by ryby łowić :)

  OdpowiedzUsuń